Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • Informacja dla osób głuchoniemych

  Informacja dla osób głuchoniemych
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Treść strony

Opłaty za nietypowe wnioski o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego

Informacje sektora publicznego, co do zasady, udostępnia się lub przekazuje w celu ich ponownego wykorzystywania bezpłatnie.

Podmiot zobowiązany może jednak, stosownie do art. 11 ust. 1 pkt 2 oraz art. 17 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 lutego 2016 r. o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (Dz. U. poz. 352), nałożyć opłatę za ponowne wykorzystywanie, jeżeli przygotowanie lub przekazanie informacji w sposób lub w formie wskazanych we wniosku o ponowne wykorzystywanie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów. Ustalając wysokość opłaty za nietypowe wnioski o ponowne wykorzystanie uwzględnia się koszty przygotowania lub przekazania informacji sektora publicznego w określony sposób i w określonej formie oraz inne czynniki, które będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu nietypowych wniosków o ponowne wykorzystywanie, które mogą mieć wpływ w szczególności na koszt lub czas przygotowania lub przekazania informacji, obejmujące:

 1. stawkę godzinową wynagrodzenia pracownika oddelegowanego do przygotowania informacji zgodnie z nietypowym wnioskiem o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego,
 2. materiały zużyte w celu przygotowania informacji zgodnie z żądaniem zawartym w nietypowym wniosku o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego,
 3. należności związane z dostarczeniem informacji żądanych w nietypowym wniosku o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: WIS WSA w Rzeszowie
  data wytworzenia: 2012-07-30
 • opublikował: Paweł Lewandowski
  data publikacji: 2020-04-29 10:16

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 1163
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2020-04-29 10:16:08